Joga

Serdecznie zapraszam do udziału w gimnastyce leczniczej wg zasad hatha joga. Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w grupach

w Warszawie, przy ul. Koprzywiańskiej 37 (Gocławek) – poniżej mapa dojazdu.

Zajęcia indywidualne w terapii wybranych schorzeń są możliwe wyłącznie  po wstępnej konsultacji dr Bożeny Ryczkowskiej. Terminy są uzgadniane telefonicznie – 515-342-783.


Pokaż Medycyna Integracyjna na większej mapie

Codzienna praktyka proponowanych przeze mnie ćwiczeń to najtańszy i najbardziej skuteczny sposób leczenia. Ćwiczenia te działają nie tylko uzdrawiająco, i odmładzają organizm, ale również są najlepszym sposobem uwolnienia się od stresu i nerwic. Może je wykonywać każdy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Ćwiczymy boso, na własnej macie, w wygodnym, niekrępującym ruchów, stroju. Osoby dojeżdżające samochodem proszę o przynoszenie ze sobą dwóch koców.

Na pierwsze zajęcia proszę zabrać ze sobą dokumentację medyczną, oczywiście, o ile ją Państwo posiadacie.

Zapraszam wszystkich do wspólnych ćwiczeń. Przyjdźcie i sprawdźcie, jak to działa.

Koszt zajęć: 50 zł.

Kilka słów o jodze…

Naturą znanego nam wszechświata jest elektromagnetyzm. Stanowi on również naturę człowieka. Fale elektromagnetyczne wytwarzane we wszystkich strukturach naszego organizmu regulują wszystkie procesy życiowe. Szczególne znaczenie mają fale wytwarzane przez nasze mięśnie, ponieważ regulują one czynność układu wegetatywnego człowieka. Układ wegetatywny jest tą częścią systemu nerwowego, która nie podlega naszej woli i kontroluje całą fizjologię człowieka. Decyduje on o szybkości akcji serca, oddechów, steruje odnową tkanek i pracą narządów. To właśnie dysharmonia w funkcjonowaniu układu wegetatywnego powoduje rozwój przewlekłych chorób. Niektóre z nich, między innymi, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, miażdżyca, cukrzyca, nowotwory nazywane są „chorobami cywilizacyjnymi”. Dzięki odpowiedniej aktywności mięśni można szybko i skutecznie leczyć te i niemal wszystkie inne przewlekłe dolegliwości oraz skutecznie im zapobiegać. Opracowany przeze mnie zestaw ćwiczeń jest oparty na tradycji indyjskiej hatha jogi. Ćwiczenia są proste, może je wykonać każdy, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Z moich obserwacji wynika, że ćwiczenia hatha joga podnoszą także samoocenę, rozwijają spostrzegawczość. Już po pierwszych sesjach można zauważyć znaczną poprawę nastroju i koncentracji. Podnosi się pułap możliwości intelektualnych, wraca spokój i pewność siebie. Ci, którzy regularnie je praktykują, odnoszą sukces,  ponieważ są wytrwali, otwarci i podejmują właściwe decyzje.

Zapraszam
Bożena Ryczkowska